Registreren  Inloggen
activiteiten » I.C.T.
Computeronderwijs Minimaliseren

 

De Groen van Prinstererschool geeft Computeronderwijs

Wij zijn in schooljaar 2009/2010 gestart met het geven van ICT-lessen op de Groen, dit is er voor de midden- en bovenbouw van onze school. Er wordt gewerkt met de nieuwste versie van de bewezen methode BASISBITS 3.0.
Deze extra lessen worden door de ICT-leerkracht aangeboden in het computerlokaal op de maandagen. Kom gerust eens kijken in het lokaal naast groep 6.

Voor het schooljaar 2011/2012 gaan we ook gewoon verder met de computerlessen aan groep 4 tot en met groep 8 zodat alle modules van onze ICT-methode gebruikt worden.
Zo kan elke leerling vanaf gr.4 uiteindelijk de reeks van 3 onderdelen op eigen tempo doorlopen en natuurlijk de daarbij behorende diploma's (A, B en C-modules) behalen!

We zullen vanaf de voorjaarsvakantie helaas door overmacht  onze ICT-lessen van ambulante leerkracht meester van der Eijk anders moeten gaan invullen. We hopen op een constructie waarbij de lessen en modules toch gewoon afgemaakt kunnen worden door dit ergens in het lesroosters in te passen voor al onze leerlingen op één van de beschikbare computers in het lokaal of gang. Omdat dit nogal wat organisatorische en praktische bezwaren kan hebben voor enkele groepen is dit nog niet precies bekent hoe dit dan vorm zal krijgen. Ook het komende schooljaar is er waarschijnlijk geen extra ICT-tijd voor deze leerkracht om de lessen te geven.  

Waarom Basisbits?
De methode heeft een gedegen leerlijn als het gaat om de opbouw van computervaardigheden. Kinderen weten vaak al vrij veel af van sommige computerprogramma’s zoals bijvoorbeeld het internet en/of de spelletjes. Mailen/chatten en bestanden of programma’s down/uploaden lukt vaak ook al aardig. Maar deze methode gaat verder en leert kinderen een brief schrijven in Word, een tabel maken in Excel of een tekening maken in Paint en presentaties maken met Powerpoint. het zijn tegenwoordig vaardigheden die elk kind al in het basisonderwijs moet leren.
BasisBits 3.0 in het kort:
  • BasisBits 3.0 is een computervaardigheidstraining voor het basisonderwijs!
  • BasisBits 3.0 is concentrisch opgebouwd.
  • BasisBits 3.0 is geheel zelfstandig door te werken.
  • BasisBits 3.0 houdt rekening met de verschillen tussen leerlingen.
  • BasisBits 3.0 heeft een leerlingvolgsysteem.
  • BasisBits 3.0 biedt de vragen/opdrachten in gesproken teksten aan.
  • BasisBits 3.0 sluit modules af met diploma’s welke samen een digitaal rijbewijs vormen.
Voor evt. vragen en/of meer uitleg hierover kunt u altijd even komen kijken op dinsdag of woensdag direct na schooltijd in het computerlokaal van meester van der Eijk of gewoon navraag doen naar de ervaringen van uw eigen kind, want die is er gelukkig ook net zo enthousiast over.

  

Gebruiksovereenkomst | Privacybeleid | Copyright 2011 Groen van Prinsterer Dynnamite DotNetNuke Skins & Modules